کد خبر: 50977

تاریخ انتشار: می 21, 2020

گفت و گو با شیوا طیبی ؛ نیاز جامعه هنر قشقایی به انجمن هنرمندان و نقاشان

گفت و گو با “خانم شیوا طیبی” یکی از نقاشان ایل قشقایی لازم به ذکر هست خانم طیبی بخاطر شغل مرحوم پدرشان که تکنسین ذوب آهن بودند در اصفهان متولد شدند با توجه به اینکه همسایه ها همه فارس زبان و رفت آمد در دوران تحصیل و در اجتماع بیشتر غیر هم زبان بودند ولی […]

گفت و گو با “خانم شیوا طیبی”

یکی از نقاشان ایل قشقایی لازم به ذکر هست خانم طیبی بخاطر شغل مرحوم پدرشان که تکنسین ذوب آهن بودند در اصفهان متولد شدند با توجه به اینکه همسایه ها همه فارس زبان و رفت آمد در دوران تحصیل و در اجتماع بیشتر غیر هم زبان بودند ولی پدر مرحومشان با توجه به علاقه ایی که به عشایر و فامیل داشتند چه در ییلاق و چه در قشلاق مرتب رفت و آمد داشتند و این علاقه را به فرزندان خود منتقل کردند و همچنین زبان ترکی را از کودکی با صحبت کردن به آنها آموختند.

بریم برای یک گفت وگوی خوب با این نقاش چیره دست و ماهر “ایل قشقایی”

میلاتی نیوز: با سلام از اینکه وقت خود را در اختیار سایت میلاتی نیوز قرار دادید سپاسگزاریم لطف کنید کمی از خودتان از بدو تولد برای خوانندگان محترم بفرمایید؟

خانم طیبی :
پروردگارم از تو سپاسگزارم که هنر را در ذاتم نهادی، تا قلم بر دست گیرم و اثری هر چند اندک خلق کنم و عضو کوچکی از خانواده زیبا و بسیار بزرگ هنر شوم.
شیوا طیبی هستم متولد ۱۳۶۰ در اصفهان و از یک خانواده قشقایی.
از سال ۱۳۷۵ بخاطر علاقه زیادی که به هنر داشتم با حمایت پدرم مشغول یادگیری نقاشی زیر نظر استادان برجسته شدم و بصورت حرفه ایی از سال ۱۳۸۰ در این عرصه شروع بکار کردم.

میلاتی نیوز: شما تولدتان درشهر اصفهان هست و از بدو تولد در میان فارس زبانها بزرگ شده اید و رفت آمد داشته اید با این وجود بیشتر علاقه تان به موضوعات ایل از کی شروع شد:
از آنجایی که ترک هستم از همان ابتدا علاقه ی زیادی به اقوام و قوم های مختلف کشورم داشته ام و برای همین دوست داشتم فعالیت خودم رو بعنوان اینکه بتوانم اصالت خودم رو زنده نگه دارم ادامه بدم و بتوانم آنها را با هنر خودم رو به تصویر بکشم که در سال ۱۳۸۷ با مشورت و حمایت دکتر منوچهر کیانی که خیلی به بنده لطف داشتن من را با جناب آقای حسن مقیمی (عکاس) که از کارهای عشایری ایشون در کتاب “کوچ با عشق شقایق” به چاپ رسیده آشنا کردند که اکثر نقاشیهای محلی من از عکسهای فوق العاده زیبای ایشون هستند. همچنین خانواده و فامیل و بخصوص مرحوم پدرم که مشوق اصلی بنده بودند.

میلاتی نیوز: در چه فستیوال ها و انجمن ها و نمایشگاه عضو یا شرکت کرده اید؟

خانم طیبی :
از سال ۱۳۷۵ شروع به آموختن نقاشی با تکنیکهای مختلف آغاز کردم و از سال ۱۳۹۷ عضو انجمن بین الملل آبرنگ ایران شدم و فعالیت خود را در جشنواره ها و فستیوالهای بین الملل آغاز کردم.

بخشی از فعالیتهای حرفه ایی :
برگزاری نمایشگاه گروهی در سال ۱۳۷۷ در فولادشهر زیر نظر ذوب آهن اصفهان
برگزاری نمایشگاه در سال ۱۳۸۱ در گالری کوثر اصفهان
منتخب اولین سمپوزیوم ملی آبرنگ ایران در سال ۱۳۹۸ در گالری وصال شیراز
منتخب شده در فستیوال دومین بینال سالانه آبرنگ کشور کوزوو در سال ۲۰۱۹
منتخب شده در جشنواره ازمیر ترکیه و اهدای اثر به موزه ازمیر ترکیه در سال ۲۰۲۰
برگزاری نمایشگاه گروهی فرانسه در گالری سونیا مونتی در پاریس ۲۰۲۰
منتخب شده در اولین دوسالانه جهانی آبرنگ کشور لهستان ۲۰۲۰
شرکت در رقابت step by step کشور لهستان در چهار مرحله و برگزیده در هر مرحله بعنوان فینالیست برای جایزه ویژه ۲۰۲۰
منتخب شده جشنواره بین المللی آبرنگ کشور آذربایجان ( باکو) ۲۰۲۰

سایت میلاتی : آیا نقاشی های که از ایل قشقایی کشیده اید درکشورهای دیگه مورد استقبال قرار گرفته ؟

خانم طیبی : نقاشی هایی که موضوعات آن بر گرفته از ایلم هست را در ایران و بعضی از جشنواره هایی از جمله ” کشور ترکیه و آذربایجان” که از نظر فرهنگ و هنر به قشقایی ها نزدیک هستند ارائه دادم و مورد استقبال زیادی قرار گرفته.

میلاتی نیوز: آیا کلاسهای نقاشی هم برگزار کرده اید اگر نه! آیا برنامه ای برای کلاس نقاشی برای علاقه مندان این رشته ندارید؟

خانم طیبی: نسبت به اینکه مشغله کاری زیادی دارم و کشیدن نقاشی وقت زیادی میگیره هنرجوی کمی در کنار کارم می پذیرم.
برای آینده دوست دارم بیشتر وقتم را برای ارتقاء و پیشرفتم توی هنر صرف کنم که بتوانم بعنوان یک هنرمند بین المللی بیشتر فعالیت کنم.

سایت میلاتی: آیا اگر در میان نقاشان قشقایی انجمنی دایر بشه حاضر به عضویت در آن هستید؟

خانم طیبی: از اینکه انجمنی با عنوان هنرمندان قشقایی دایر شود با کمال میل و افتخار دوست دارم عضو کوچکی از این گروه شوم و اصالت خود را با ارائه کارهای جدید به نمایش بگذارم. امیدوارم دست اندرکاران و علاقه مندان به نقاشی در فکر تشکیل یک انجمن باشند. الان بنده در اصفهان انجمن های دیگر اقوام و فعالیتشان را به عینه دیده ام حیف است قومی با سابقه گذشته بسیار پر افتخار و قومی با فرهنگ شناخته شده در دنیا و داشتن جوانان تحصیل کرده و فرهیخته نسبت به تشکیل انجمن در زمینه های مختلف هنری از جمله نقاشی، موسیقی، صنایع دستی، شعر و … از بقیه اقوام عقب مانده باشند.

سایت میلاتی: اگر در استان فارس بخصوص شهر فرهنگ و هنر که جایگاه و مرکز قشقایی هاست امکاناتی فراهم بشود برای برگزاری کلاس های نقاشی در رده های سنی مختلف در نقاشی آیا آمادگی آنرا دارید که در آنجا کلاسهایی دایر کنید؟

خانم طیبی : اگر در شیراز انجمن و کلاس های برگزار شود با کمال میل می پذیرم در سطح آموزش فعالیت داشته باشم و تجربیات خود را در اختیار سنین مختلف قرار دهم.

میلاتی نیوز: علت اینکه در میان ایل کمتر شناخته شده هستید با وجود اینکه مدتهاست نقاشی میکشید و در استان اصفهان در نمایشگاه های زیادی شرکت کرده اید چه بوده است ؟

خانم طیبی :علت اینکه در کار هنر در ایل قشقایی کمرنگ بودم و نخواستم حضور پر رنگی داشته باشم این بوده که در سالهای گذشته از هنرم فقط بخاطر علاقه زیاد و پر کردن اوقات فراغتم با هنری که بهم آرامش میداد سپری میکردم و توی چند سال اخیر با حمایت های بی دریغ خانواده بخصوص پدرم که دوست داشتند در موضوع ایل قشقایی فعالیت کنم شروع کردم و به شرکت در نمایشگاه ها و فستیوالهای بین المللی و از آقای حسن طیبی و تمامی عزیزانی که به من لطف داشتن تشکر میکنم که در این سالها با تحسین و تشویق باعث شدن گامی بسوی موفقیت بیشتر بردارم و سپاسگزارم از سایت خوب و پرطرفدار “میلاتی نیوز” که این فرصت را در اختیار بنده گذاشتند که هم ایلی های خوبم در سرتاسر کشور با کارهای من آشنا شوند.

میلاتی نیوز:بعنوان اخرین سوال بفرماییدنقاشی آبرنگ و جایگاه اون در ایران و دنیا و هنر روزچگونه هست ؟

خانم طیبی :هنرمندان زیادی در کشور داریم ولی متاسفانه استقبال چندانی از هنر و هنرمند در ایران نمیشود ولی برخلاف کشور ایران در کشورهای دیگر با استقبال زیادی روبرو می شود و به این هنر اهمیت بسزایی می دهند.

سایت میلاتی : در پایان مصاحبه همیشه سایت میلاتی نیوز این اختیار رابه مصاحبه شونده می دهد که هر چه در دل دارد راحت بگوید!

خانم طیبی : و در آخر برای جوانان ایلم بهترین ها را از صمیم قلب آرزومندم.

زندگی رویایی خود ساخته…
شاعرباش… بسرایش…
عاشق باش بنواز سازت، غرق شو در امواجت…
نقاش باش… قلم بزن، نقش بزن لحظه هایت…
خالق باش خلق کن خود رازت…

مصاحبه کننده؛حسن طیبی درهشوری

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :47

 • آیلی ,آینا

  تاریخ : 21 - می - 2020

  عالی هستی خواهر هنرمندم

  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 21 - می - 2020

  بسیار عالی بود تشکر از سایت میلاتی نیوز بخاطر معرفی افراد فرهیخته و موفق و هنرمندان ایل قشقایی و سپاس از خانم شیوا طیبی بخاطر پشتکار و علاقه وافر ایشان در درجه اول به هنر و بعد هم به ایل اصیل قشقائی.

  پاسخ

 • امید

  تاریخ : 21 - می - 2020

  زنده باد جوانان هنرمند ایل قشقایی.
  تشکر ویژه از خانم طیبی ساغ اولاسیز،شما انگیزه ای هستین برای نسل های بعدی ،و کاش بتوانیم در کنار هم ایل پر شکوه قشقایی را زنده نگه داریم.

  پاسخ

 • رضا

  تاریخ : 22 - می - 2020

  زنده باد هنرمندان ایل قشقایی .خانم شیوا طیبی خیلی دوست دارم کارهای شما رو از نزدیک ببینم .امیدوارم شاهد موفقیتهای بیشتری از شما و هنرمندان ایلم باشم

  پاسخ

 • شهره

  تاریخ : 22 - می - 2020

  تمام نقاشی ها زیبا افتخار میکنم خواهری مثل تو دارم

  پاسخ

 • اصغرزارعی

  تاریخ : 22 - می - 2020

  درودبربانوی نقاش ایل افسوس که انقدررسانه هایمان ضعیف بوده که این بانوی هنرمنددیرمعرفی میشه سپاس ازسایت میلاتی که حرکت جدیدی دربین سایت هاشروع کرده انهم مصاحبه باهنرمندانی که زحمت کشیده اند ولی هنوزناشناخته هستند یک کاربزرگ دست مربزاد ازمدیربت سایت جناب بهرامی تشکرویژه داریم بدون مطالب حاشیه ای کارفرهنگی انجام میدهند ازاقای طیبی هم تشکربابت مصاحبه هاومقالات تاثیرگذارشون سایت میلاتی اینده موفقی خواهدداشت الان مورداستقبال قشقایی هاقرارگرفته بنده ساکن قیرهستم مطالب سایت اینجا هم می رسه موفق باشید

  پاسخ

 • افسانه صادقی

  تاریخ : 22 - می - 2020

  عالی هستی عزیزم به امیدموفقیت های بیشتر💕

  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 22 - می - 2020

  مثل همیشه عالی عزیزم💕

  پاسخ

 • افسانه صادقی

  تاریخ : 22 - می - 2020

  مثل همیشه عالی عزیزم💕

  پاسخ

 • درنا

  تاریخ : 22 - می - 2020

  به به چه نقاشیهای زیبایی .خانم شما مایه افتخار مایید .چوخ ساغ اول.👏👏👏👏

  پاسخ

 • افسانه صادقی

  تاریخ : 22 - می - 2020

  عالی هستیدعزیزم موفق باشی هنرمندم❤

  پاسخ

 • صوفیا

  تاریخ : 22 - می - 2020

  شیوای عزیزم هم شخصیت خودت و هم هنرت فوق العاده هستش. از صمیم قلبم برات بهترین ها رو میخوام و خیلیییییییی بهت افتخار میکنم عزیزم

  پاسخ

 • مریم

  تاریخ : 22 - می - 2020

  با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما هنرمند برجسته.
  بسیار زیبا و تاثیرگذار

  پاسخ

 • M.N

  تاریخ : 22 - می - 2020

  بسیار زیبا ایران زمین به بانوانی چون شما افتخار میکند . مانا باشید شیوا جون

  پاسخ

 • سارا

  تاریخ : 22 - می - 2020

  موفق باشی شیوا جان👏🙏💓

  پاسخ

 • hoda

  تاریخ : 22 - می - 2020

  عالی ,عالی و بسیار عالی…
  انشاالله همیشه موفق باشین…

  پاسخ

 • sayeh

  تاریخ : 22 - می - 2020

  بسیار عالی برای شما بانوی هنرمند آرزوی موفقیتهای روز افزون دارم.

  پاسخ

 • شیده

  تاریخ : 22 - می - 2020

  ایشون کارشون عالی هست امیدوارم در تمام مراحل زندگی شون موفق باشند

  پاسخ

 • شیده

  تاریخ : 22 - می - 2020

  عالی هستی عزیزم با آرزوی موفقیت برای شما بانوی هنرمند

  پاسخ

 • پرسیا ن

  تاریخ : 22 - می - 2020

  عالی به به چه نقاشی های زیبایی ممنون ازسایت میلاتی ومعرفی هنرمندان قشقایی

  پاسخ

 • سیماقشقایی

  تاریخ : 22 - می - 2020

  قشقایی دزیاقیاس ادچالخانورچالخانوربرقراراولور شاعر ماذون ازهرگوشه کنارکشورمان نفرات ممتازوهنرمنذ توسط سایت میلاتی معرفی میشود کارخوب وارزنده قشقایی که رسانه نداره تنهاقومی که رسانه نداره سایت میلاتی جوراین نداشتن رابدوش کشیده زحمات شماراازج می نهیم بقدرت بکارتان ادامه بدهیدباعث شادی کسانی که باهوش وذکاوت خودزحمت میکشند ولی ناشناخته هستند میشوید کاری پرارزش وجدید دست مریزاذ

  پاسخ

  • Shiva tayebi

   تاریخ : 22 - می - 2020

   ممنون از تمامی شما دوستان و بستگان عزیز که خیلی به من لطف دارید 🙏🌸

   پاسخ

 • صفدرجلیلی

  تاریخ : 22 - می - 2020

  عالی عالی چه هنرمنذان گمنامی قشقایی داشته ومعرفی نشده این یعنی نیازقشقایی یه یک خانه هنرمندان سایت میلاتی هم تشکربابت معزفی چهرهای هنرمند وناشناخته به هم ایلی هاسپاس

  پاسخ

 • مرضیه

  تاریخ : 22 - می - 2020

  تبریک فراوان به دختر خاله عزیزم امیدوارم شاهد موفقیت‌های روز افزونت باشیم. دختر هنرمند قشقایی.

  پاسخ

 • پریسا

  تاریخ : 22 - می - 2020

  عزیزدلم امیدوارم مثل همیشه موفق باشی گلم بهت افتخارمیکنم

  پاسخ

 • مهرنوش

  تاریخ : 22 - می - 2020

  بسیار عالی.با آرزوی موفقیت روز افزون برای شیوای عزیز

  پاسخ

 • الهام

  تاریخ : 22 - می - 2020

  خیلی خوشحالم که فرهنگ ایلمان را جوانانی هستند که زنده نگه دارن و وظیفه ی ما حمایت از این عزیزان است.سربلند باشین

  پاسخ

 • زکریمزاده

  تاریخ : 23 - می - 2020

  درودبرشیواجان لایق بهترین هاهستی عزیزم

  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 23 - می - 2020

  ای کاش امکانات دراختیار چنین هنرمندان قرار میگرفت تا تشویش شوند وبتونند به جامعه نقاشیهای بیشتری ارائه نمایند وبتونند شاگردان زیادی به جامعه قشقایی معرفی نمایند شیوا جان قشقائیها به چنین دختر هنرمند افتخار خواهند کرد امیدوارم موفق وپایدار باشی

  پاسخ

 • داوود

  تاریخ : 23 - می - 2020

  شیواجان بهترینها رابرات آرزو میکنم واقعاًهنرمندانه نقاشی میکنی ایل قشقایی به چنین دختر هنرمند افتخار خواهد کرد

  پاسخ

 • داوود

  تاریخ : 23 - می - 2020

  ای کاش امکانات دراختیار چنین هنرمندان قرار میگرفت تا تشویش شوند وبتونند به جامعه نقاشیهای بیشتری ارائه نمایند وبتونند شاگردان زیادی به جامعه قشقایی معرفی نمایند شیوا جان قشقائیها به چنین دختر هنرمند افتخار خواهند کرد امیدوارم موفق وپایدار باشی

  پاسخ

 • پویا طیبی

  تاریخ : 23 - می - 2020

  دختر عموی من انگار خودشو خدا نقاشی کرده بخاطر همینکه نقاش شده😉😉😉میخواستیییییییم 💪💪💪💪💪💪بترکه چشم حسود🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏅🥇🥇🥇🥇🥇🥇🤫🤫🤫🤫🤫برو درسته

  پاسخ

 • ذوالفقاری

  تاریخ : 24 - می - 2020

  شیوا ی عزیزم امیدوارم به بهترین مقام تو سطح نقاشی برسی بهت افتخار میکنم

  پاسخ

 • Diana

  تاریخ : 24 - می - 2020

  هنرمند دوست داشتنی و مهربان موفق و موید باشی

  پاسخ

 • مهسا

  تاریخ : 24 - می - 2020

  عزیز دلم بهت تبریک‌ میگم باعث افتخار هستی انشاالله هر روز پیشرفت بیشتر هنرمند جان 😍😍😍😍 واقعا تابلوهات بینظیرن عالی و خوش سلیقه😍😍😍♥️🌹

  پاسخ

 • صبا

  تاریخ : 25 - می - 2020

  عزیز دلم دختر دوست داشتنی شیوای عزیزم بهت افتخار میکنم هنرت مانند اخلاقت بی نظیره.👌👌

  پاسخ

 • Mehrsha

  تاریخ : 26 - می - 2020

  هنرمند همه ی ما بهت افتخار میکنیم و امیدوارم همیشه تو اوج ببینیمت . سربلند و پیروز باشی

  پاسخ

 • Mehrshad

  تاریخ : 26 - می - 2020

  همین که باعث میشی اصالت و فرهنگمان را زنده نگه داری باعث افتخار هست عزیزم

  پاسخ

 • نگار

  تاریخ : 3 - ژوئن - 2020

  باعث افتخاری شیوا جان😍😍
  موفقیتای بیشترو بیشتری ازت ببینیم عشقممممممممم❤❤❤❤

  پاسخ

 • نگار

  تاریخ : 3 - ژوئن - 2020

  باعث افتخاری شیوا جان😍😍
  موفقیتای بیشتر و بیشتری ازت ببینیم عشقمممممممم❤❤❤😍😍😍

  پاسخ

 • نگار

  تاریخ : 3 - ژوئن - 2020

  باعث افتخاری شیوا جان😍😍😍
  موفقیتای بیشتر و بیشتری ازت ببینسم عشقمممممممم❤❤❤😍😍😍

  پاسخ

 • فرید‌‌طیبی‌ گچساران

  تاریخ : 12 - جولای - 2020

  ‌عالی‌‌ 😍👌👍👍🤘قشقایی‌ها‌ به‌داشتن‌ همچین‌ هنر‌مندی‌بی‌نظیر به‌خود‌ می‌بالد‌
  ایشالله ‌همیشه‌ موفق‌ وسر‌بلند‌ باشید‌ومثل‌همیشه‌به‌درخشید😍🤘🤘👍👍👍👍❤❤

  پاسخ

 • فرید‌‌طیبی‌ گچساران

  تاریخ : 12 - جولای - 2020

  ‌عالی‌‌ 😍👌👍👍🤘قشقایی‌ها‌ به‌داشتن‌ همچین‌ هنر‌مندی‌بی‌نظیر به‌خود‌ می‌بالد‌
  ایشالله ‌همیشه‌ موفق‌ وسر‌بلند‌ باشید‌ومثل‌همیشه‌به‌درخشید😍🤘🤘👍👍👍👍❤

  پاسخ

 • فرید‌‌طیبی‌ گچساران

  تاریخ : 12 - جولای - 2020

  قشقایی‌ها‌با‌داشتن‌ همچین‌ هنر‌مندی‌ بی‌نظیر‌ ‌به‌خود می‌بالد‌
  ایشالله ‌همیشه‌سر‌بلند‌و‌پیروز‌ باشید‌ ومثل‌همیشه‌ بدرخشید‌👍🤘🤘🤘❤👌😍

  پاسخ

 • عطایی

  تاریخ : 23 - جولای - 2020

  صد درودبرپدرومادری که فرزندی با اصالت هرمندپرورش دادن هزاران درودبرشماخانم طیبی که هنرقشقایی زنده نگه داشتی ساغ اولایز

  پاسخ

 • امین

  تاریخ : 25 - سپتامبر - 2020

  بسیار زیبا وعالی هنرمند پر ذوق ایل قشقایی افتخاریست برای ما قشقایی ها

  پاسخ

ارسال دیدگاه

سیاست

 • گچساران همچنان در شور انتخابات

  یادداشت؛شهاب الدین بهرامی تب و تاب انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم در گچساران با شدت بیشتری در حال اوج گرفتن است که جهت گیری ها و عکس العمل های داوطلبان ،از هم اکنون خبر…

 • مروری برانتخابات سمیرم

  یادداشت؛ انتخابات حوزه سمیرم پرهیجان ترین انتخابات در میان تمام حوزه های انتخاباتی دردور دوم بود ،باتوجه به حساسیت منطقه واقوام مختلف دراین شهرستان واطراف آن دراین بی انگیزگی مردم بخاطرمشکلات اقتصادی ولی دوکاندیدمحترم اقای…

 • پیام تبریک زهره فولادی وندا به دکتر سلیمی و مردم سمیرم

  خانم زهره فولادی وندا کاندیدای دور یازدهم مجلس در شهرستان گچساران با ارسال پیامی پیروزی دکتر سلیمی در انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی و ورود مجدد وی به بهارستان را تبریک گفت. به نام…

 • کلید فتح سمیرم همچنان در دستان سلیمی

  سلیمی با پیروزی در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای بار دوم نماینده حوزه سمیرم شد. به گزارش میلاتی نیوز ، بنا بر اخبار واصله دکتر اصغر سلیمی با کسب حداکثر آرا در حوزه…

 • اعلام حمایت دکتر نواب قائدی از دکتر سلیمی

  دکتر نواب قائدی حمایت خود را از دکتر سلیمی اعلام داشت. به گزارش میلاتی نیوز ، دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران،حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز که از افراد صاحب نفوذ…

فرهنگی

 • جانی خان قشلاقی رحیمی بار سفر را بست

  یادداشتی در سوگ از دست دادن بزرگمردی از ایل .... انّا لله و انّا الیه راجعون چه تلخ بود این خبر! چه زود بود این سفر! چریک بیداردل قشقایی دنیا را پشت سرنهاد و به…

 • گفتگو با یک هنرمند ناشناخته

  مصاحبه گر ؛ضرغامی شاملو تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ سلام وعرض ادب درخدمت یکی ازهنرمندان عزیز کشور هستیم سرکار خانم مرجان ایمانی که درهنر نقاشی بسیار موفق هستند وآثارشان قابل تحسین. توجه شما را به این گفتگو جلب…

 • نتایج سه هفته رقابت بانوان برای کسب عنوان کارافرین برتر کشوری

  خانم عشرت بهمن نڗاد از استان فارس مقام اول را در رقابت های کارآفرینان برتر زنان کشوری کسب کرد. به گزارش میلاتی نیوز ،پس از سه هفته رای گیری از علاقه مندان به هنر صنایع…

 • ولایت پذیری درس بزرگ واقعه عاشورا

  یادداشت ؛علی محمد آقایی عصر ما عصری است که به خاطر حکومت طاغوت ها هزار سال است که عده ای از نور به ظلمات می روند.《والذین کفرو اولیاءُهم الطاغوتُ یُخرِجونَهُم مِنَ النورِ الی الظلمات 》…

 • فرخنده باش کتابی برای نوجوانان

  فرخنده باش نویسنده: فرخنده فرهادی انتشارات: بازتاب‌فرهنگ فرخنده فرهادی، نویسنده و شاعر جوان اهل شیراز است. وی دانش‌آموخته‌ی حسابداری‌‌ست و نخستین کتاب‌ش را تحت عنوانِ “فرخنده باش” در سال ۹۷ در شمارگان هزار نسخه و…